Nabywcami byli inwestorzy, którzy wzięli udział w przyspieszonej budowie księgi popytu. Dwie największe transakcje opiewały na 57 mln (12,7 proc.) i 22,6 mln (5,1 proc.) walorów. Na razie jako właściciel ponad 5 proc. ujawniło się Quercus TFI, które zwiększyło zaangażowanie z 1,9 do 6,9 proc. Dodatkowo PZU PTE poinformowało o zwiększeniu udziału z 9,98 do 14,8 proc.

Zapowiedź zejścia Czarneckiego z pokładu została entuzjastycznie przyjęta przez rynek. Wycena dewelopera skoczyła o jedną trzecią, do ponad 2,7 zł. Miliarder opuścił też radę nadzorczą, na razie nie wiadomo, jakie roszady personalne zajdą we władzach spółki po roszadach w akcjonariacie.

LC Corp działa w segmencie mieszkaniowym i komercyjnym. W gronie notowanych deweloperów mieszkaniowych po I połowie 2017 r. zajmuje piątą lokatę. Spółka sprzedała 952 lokale, o 7 proc. więcej niż rok wcześniej – większość konkurentów chwaliła się w tym okresie dwucyfrowymi zwyżkami.

W przyszłym tygodniu spółka zaprezentuje najnowszą inwestycję w segmencie komercyjnym, biurowiec Wola Retro w Warszawie.