Na inwestorach nie zrobiła wrażenia informacja o tym, że ostatecznie nie dojdzie do powołania joint venture z fińskim deweloperem YIT (giełdowa firma miała wnieść część projektów, a partner 50 mln zł gotówki). Dzięki tej współpracy i2 Development miało zostać w znacznym stopniu oddłużone.

Na razie spółka skupuje na Catalyst obligacje zapadające 31 lipca, dotychczas nabyła papiery o wartości nominalnej 6 mln zł, wartość całej emisji wynosiła 15 mln zł.

W październiku zapada emisja o wartości 10 mln zł, w styczniu zapada seria nienotowana, o wartości 30 mln zł, którą objął FIZ Open Finance, a w lutym notowana na Catalyst seria o wartości 15 mln zł.

Jaki pomysł na rozwój ma i2 Development bez partnerstwa YIT?

– W 2019 r. spółka rozpoczyna okres zbioru finansowych plonów intensywnej pracy wykonanej w minionych latach. Z jednej strony, w perspektywie kolejnych kwartałów, będziemy odnotowywać rosnące przepływy z działalności operacyjnej związane z finalizacją inwestycji, z drugiej jesteśmy gotowi, by dynamicznie zwiększać skalę działalności deweloperskiej, wprowadzając do oferty kolejne projekty – skomentował Marcin Misztal, prezes i2 Development.

Docelowo firma chce sprzedawać 1 tys. mieszkań rocznie, co ma być możliwe dzięki rozszerzeniu grona klientów – deweloper ma budować nie tylko lokale z górnej półki, ale także ze średniej.

Działalność mieszkaniowa ma być dalej wspierana budowaniem nieruchomości komercyjnych. Teraz jednak biurowce i lokale usługowo-handlowe mają być trzymane w portfelu, dostarczając stabilnych przychodów z najmu.

Jednak jak na razie portfel jest pusty. Aktualnie deweloper buduje wieżowiec Wielka 27, ma to być najwyższy budynek biurowy we Wrocławiu o powierzchni najmu około 9 tys. mkw. Inwestycja łapała opóźnienia, dziś przewidywany termin oddania do użytkowania to 2021 r.

GG Parkiet

Pod koniec ub.r. firma sprzedała mniejszy biurowiec The Place o powierzchni około 1 tys. mkw., wartości transakcji nie ujawniono.