Wojna cenowa DM BOŚ i BM mBanku. A klient korzysta

DM BOŚ odpowiada na promocję BM mBanku i również wprowadza minimalną prowizję na rynku amerykańskim na poziomie 5 zł. Wcześniej było to 14 zł.

Publikacja: 21.09.2023 21:00

Radosław Olszewski, prezes DM BOŚ

Radosław Olszewski, prezes DM BOŚ

Foto: Exclusive

Maksymilian Skolik, dyrektor BM mBanku.

Maksymilian Skolik, dyrektor BM mBanku.

Łukasz Król/materiały prasowe

DM BOŚ oraz BM mBanku prowadzą już otwartą wojnę cenową o klientów inwestujących na rynkach zagranicznych. Ci mogą tylko zacierać ręce.

Rywalizacja obu maklerów skupia się obecnie wokół kwestii prowizji minimalnej przy inwestycjach na rynkach zagranicznych. BM mBanku jakiś czas temu obniżył ją z 19 zł do 14 zł. Na podobny krok na początku września zdecydował się DM BOŚ. Odpowiedź ze strony BM mBanku przyszła bardzo szybko. Firma ta ostatnio wprowadziła nową, promocyjną prowizję minimalną dotyczącą inwestycji na rynku amerykańskim. Stawka została obniżona do 5 zł i ma obowiązywać do 8 grudnia.

Czytaj więcej

Coraz atrakcyjniejszy zagraniczny handel

Teraz przyszła odpowiedź ze strony DM BOŚ, a jej charakter jasno wskazuje, że została sprowokowana przez BM mBanku. DM BOŚ podobnie jak konkurent obniżył stawkę prowizji minimalnej na rynku amerykańskim do 5 zł, a promocyjna stawka również ma obowiązywać do 8 grudnia.

– W relacji do środków Polaków na rachunkach bankowych (rachunki bieżące, lokaty) wartość pieniędzy lokowanych samodzielnie na krajowym rynku kapitałowym jest niewielka. Od lat obserwujemy wzrost zainteresowania inwestycjami na rynkach zagranicznych, chociaż dynamika tego procesu nie jest wysoka. W naszej ocenie zainteresowanie rynkami zagranicznymi będzie nadal wzrastać, dlatego rozwijamy ofertę dostarczając nowe rozwiązania IT ułatwiające inwestowanie na giełdach zagranicznych. Celem strategicznym DM BOŚ jest dostarczanie klientom najwyższej jakości produktów i narzędzi z zachowaniem konkurencyjności cenowej i jesteśmy przekonani, że taką ofertę udostępniamy inwestorom – mówi Paweł Kolek, dyrektor w DM BOŚ.

DM BOŚ oraz BM mBanku wyraźnie odskoczyły konkurencji, jeśli chodzi o poziom prowizji minimalnej przy inwestycjach zagranicznych (wyjątkiem jest XTB, gdzie obrót do 100 tys. euro miesięcznie jest zwolniony z prowizji). Standardowa stawka u większości pośredników nadal potrafi sięgać 38 zł. Nie oznacza to jednak, że inni nie rozwijają tego produktu. BM PKO BP udostępniło klientom formularz W-8BEN, dzięki któremu można obniżyć stawkę opodatkowania dywidend z rynku amerykańskiego z 30 do 15 proc.

Biura maklerskie
Michał Krajczewski, BM BNP Paribas: Zwyżki w 2024 roku obejmą rynek szerzej
Materiał Promocyjny
Kwalifikowana pieczęć elektroniczna
Biura maklerskie
Zagranica napędza handel na GPW
Biura maklerskie
IKZE-Obligacje to brakujący element oferty
Biura maklerskie
BM PKO BP mocniej powalczy o klientów na rynku emerytalnym
Materiał Promocyjny
Pierwsze święta z AI, czyli prostsza droga prezentu do klienta
Biura maklerskie
Pracujące środki w XTB
Biura maklerskie
Omar Arnaout, prezes XTB: W planach są już kolejne produkty i usługi