Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Banki w Polsce w ostatnich kwartałach systematycznie poprawiały marżę odsetkową netto (Net Interest Margin – NIM) i wszystkie dziesięć analizowanych przez nas instytucji zanotowało w I kwartale tego roku wyższy wskaźnik niż równo dwa lata temu (na początku marca 2015 r. przeprowadzono ostatnią do tej pory obniżkę stóp procentowych z 2 do 1,5 proc.). Wskaźnik NIM dla całego sektora ustanowił dołek w styczniu 2015 r. (ok. 2,1 proc.), od tego momentu rozpoczęła się mozolna poprawa i niektóre banki zbliżają się, a niektóre nawet przekroczyły poziom także sprzed trzech lat.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Dynamiczny rozwój, zwiększanie udziałów w rynku, poprawa wyników, a przede wszystkim zdobycie milinów klientów -...
Francuska grupa BNP Paribas sprzedaje 9,2 mln akcji w BNP Paribas Bank Polska za 1,1 mld zł. To był oczekiwany r...
Dynamiczny wzrost udziałów w rynku, silniejsza pozycja w segmencie korporacyjnym, szerokie wykorzystanie AI oraz...
Bogatych Polaków szybko przybywa, wraz z tym rozkwita również bankowość prywatna. Zamożni klienci oczekują przed...
Wzrost liczby milionerów oraz kilkadziesiąt tysięcy sukcesji w firmach przyspieszą znaczenie bankowości prywatne...
Były minister aktywów państwowych ma nową pracę. Jakub Jaworowski został nowym członkiem zarządu Banku Gospodars...