Reklama
Rozwiń
Reklama

Globalni potentaci świata finansów ciągną nad Wisłę

W polskich centrach usług czołowych banków i firm finansowych pracuje już ok. 35 tys. osób. W najbliższych latach ich liczba może się nawet podwoić. Pomoże brexit i wejście JP Morgan.
Centra nowoczesnych usług dla biznesu nie tylko tworzą co roku dziesiątki tysięcy nowych miejsc prac

Centra nowoczesnych usług dla biznesu nie tylko tworzą co roku dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy (32 tys. w 2016 r.), ale także nakręcają koniunkturę na rynku biurowym. W czołowych ośrodkach tych usług, poza stolicą, zajmują już większość wynajętej powierzchni biurowej. Ich udział rośnie też w Warszawie, która w ostatnich latach przyciąga coraz więcej dużych inwestycji w centra SSC/BPO/IT.

Foto: Archiwum

W ostatni piątek września na korporacyjnej stronie banku JP Morgan było już 11 ofert pracy w Warszawie. Sześć z nich pojawiło się w wtorek, gdy na konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju wicepremier Mateusz Morawiecki i Steve Cohen, dyrektor w JP Morgan, oficjalnie ogłosili otwarcie Centrum Korporacyjnego globalnego potentata w bankowości w Warszawie. Docelowo – czyli w ciągu trzech lat – JP Morgan ma w nim zatrudnić ponad 3 tys. specjalistów i menedżerów.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama