Anita Błaszczak

Anita Błaszczak

Absolwentka Iberystyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor sekcji "Kariera i Biznes".

Spółki giełdowe potrzebują nowoczesnego HR

O wyzwaniach związanych z nowymi technologiami a także regulacjami Unii będą dyskutować uczestnicy 12. już edycji Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG.

Polska ma szansę na więcej inwestycji FDI

Nasz kraj znalazł się wśród 25 państw najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów zagranicznych.

Tak wykuwają się elity świata finansów. Sukcesy polskich studentów

Muszą być nie tylko zdolni i pracowici, ale też bardzo zmotywowani. Bo prestiżowe międzynarodowej turnieje wymagają dłuższych przygotowań, które młodzi ludzi łączą nie tylko ze studiami, ale często i z pracą.

Co planuje Grupa Pracuj

Rozwój usług w modelu SaaS i przemyślana polityka cenowa mają – w połączeniu z nowymi technologiami – wspierać wzrost przychodów grupy.

Trudniejszy rynek nie zachęca do zmiany pracy

W ostatnich latach polscy pracodawcy tracili średnio milion pracowników rocznie. Ponad połowa z nich przechodziła do nowej pracy.

Mniejsza przewaga optymistów

Więcej firm zamierza zwiększać niż ograniczać zatrudnienie w II kw., ale tych drugich przybyło.

Kobietom łatwiej o pracę, ale wciąż niełatwo o awans

Wprawdzie najnowszy raport firmy PwC potwierdza poprawę sytuacji Polek na rynku pracy, ale nadal trudno im przebić szklany sufit kariery.

Dramatycznie mało kobiet we władzach spółek na GPW. Wiemy, gdzie jest najgorzej

Pod koniec zeszłego roku kobiety stanowiły tylko 18 proc. wśród członków zarządów i rad nadzorczych 140 największych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. To tylko o 0,8 pkt. proc. więcej niż rok wcześniej.

Rewolucja w biurach skończy się kryzysem na rynku nieruchomości?

Opór pracowników przed powrotem do biur i podwyżki stóp procentowych, które podwyższyły koszty finansowe, sprawiły, że branża nieruchomości komercyjnych, w tym biurowych, boi się zapaści. Tym bardziej że wiele z nich nie pasuje już do nowego modelu pracy.

Oferty zatrudnienia: mocny start roku

Po słabym grudniu styczeń przełamał spadkowy trend i przyniósł aż 36-proc. wzrost liczby ogłoszeń na portalach rekrutacyjnych.