Anita Błaszczak

Anita Błaszczak

Absolwentka Iberystyki na UW oraz dziennikarstwa tamże . Redaktor sekcji "Kariera i Biznes"

Podwyżkowe hamowanie w branży IT

Mniejszy popyt na specjalistów, w tym tak poszukiwanych do niedawna developerów, przekłada się na płace w IT. Rosną już wolniej niż przed rokiem.

Grupę Pracuj wsparły platformy SaaS

Choć 31-proc. wzrost przychodów w I kwartale był zasługą konsolidacji niemieckiej Softgarden, to spowolnienie w rekrutacji nie odbiło się tak mocno na głównym biznesie spółki.

Biznes w Niemczech podkręcił wzrost Grupy Pracuj

Prawie 31 proc. wzrost skonsolidowanych przychodów w I kwartale to głównie zasługa konsolidacji przejętej w zeszłym roku niemieckiej spółki Softgarden. W Polsce Grupę Pracuj dotknęło spowolnienie na rynku pracy.

Ambitne plany firm rodzinnych w Polsce

Prawie dziewięć na dziesięć familijnych biznesów przewiduje w najbliższych dwóch latach wzrost. To bardziej ambitne plany niż średnio na świecie.

Edukacyjne spotkanie młodych

Ponad 1000 studentów i licealistów z Polski, Ukrainy i Białorusi weźmie 12 maja udział w V edycji Our Future Forum.

Nowe wyzwania HR

SEG chce wesprzeć spółki, które czeka dużo zmian, głównie regulacyjnych, w zarządzaniu ludźmi.

Kobiety w finansach czują się słabszą płcią

Uwikłanie w tradycyjne role i związane z tym pomijanie przy awansach to najpoważniejsze bariery, które zdaniem przedstawicielek branży finansowej utrudniają tam kariery pań.

Prezes Grupy Pracuj: Nie jesteśmy start-upem i mamy sprawdzony model biznesowy

Jeśli nie spotka nas żadna światowa katastrofa, to pod koniec roku albo na początku 2024 r. rynek rekrutacji może zacząć się odbijać – ocenia Przemysław Gacek, prezes, główny akcjonariusz i współzałożyciel Grupy Pracuj, lidera rekrutacji online w Polsce.

Grupa Pracuj widzi potencjał SaaS i MŚP

Rozwój organiczny i selektywne przejęcia w HR tech mają pomóc liderowi rekrutacji online osiągnąć miliard zł przychodów w 2025 r. W tym roku będzie jednak trudno o ich wzrost.

Zaufanie do biznesu podwyższa wymagania wobec firm

Na świecie i w Polsce rosną oczekiwania, by przedsiębiorcy przestawili się na zrównoważony rozwój, angażując się też w rozwiązywanie kluczowych problemów, w tym nierówności ekonomicznych, zmian klimatu czy niedopasowanych do potrzeb rynku kompetencji pracowników.