Technologie

City Interactive podnosi poprzeczkę coraz wyżej

Giełdowy producent i wydawca gier komputerowych przekuwa sukces Snipera Ghost Warrior w sukces biznesowy. 2010 r. będzie najlepszy w historii firmy
Foto: Bloomberg

- II półrocze dla City Interactive będzie znacząco lepsze niż pierwsza połowa roku - zapowiada Marek Tymiński, prezes produkującej i wydającej gry komputerowe spółki. Kierowany przez niego podmiot zarobił w poprzednim półroczu ponad 10 mln zł czyli tyle ile miał wynieść całoroczny zarobek (nie była to oficjalna prognoza). Tymiński nie zdradza jaki będzie całoroczny zysk City Interactive. W zeszłym roku spółka miała kilkanaście milionów złotych straty netto. Na jakiej podstawie prezes jest takim optymistą? - W lipcu i sierpniu nasze przychody przekroczyły 27 mln zł czyli były zbliżone do wypracowanych w całym I półroczu - wyjaśnia.

Sukces City Interactive jest pochodną bardzo dobrej sprzedaży gry Sniper Ghost Warrior. Do tej pory kupiło ją 0,5 mln klientów. - Do końca roku chcemy sprzedać jeszcze 250-300 tys. egzemplarzy na komputery PC i konsole Xbox 360.

Kolejne paręset tysięcy egzemplarzy sprzeda się w wersji na konsole PS3, nad którą pracujemy - twierdzi Tymiński. Jako mało prawdopodobny uznał scenariusz, że w całym roku spółka będzie miała 100 mln zł przychodów. Twierdzi jednak, że różnica nie będzie znacząca. W 2009 r. spółka miała mniej niż 30 mln zł obrotów.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.