Technologie

Holendrzy płacą za Tetę więcej niż Brytyjczycy

Kolejna odsłona walki o spółkę z Wrocławia. Holenderski Unit4 przebija ofertę brytyjskiego Sage Group.

Jerzy Krawczyk, prezes Tety

Foto: PARKIET, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

14 zł za akcję Tety oferuje holenderski Unit4. Taką cenę dostanie ten kto odsprzeda walory wrocławskiej firmy w wezwaniu do poniedziałku (5 lipca). Jeżeli złoży zlecenie sprzedaży później (6 – 20 lipca), za akcje otrzyma 12,80 zł. W maju Holendrzy ogłosili wezwanie na 100 proc. kapitału polskiej spółki i zaoferowali za papier 11,75 zł. Tydzień temu ich ofertę przelicytował brytyjski Sage Group. W kontrwezwaniu (też chce kupić całą Tetę) zaoferował za akcję 12,75 zł (zapisy trwają od 13 lipca do 11 sierpnia). Czy bój o firmę informatyczną ustanie? Teraz piłka jest po stronie Brytyjczyków.

Holendrzy kupią akcje wówczas, gdy zapisy na sprzedaż kończące się w najbliższy poniedziałek obejmą 33,33 proc. akcji plus jeden papier. Wezwanie dojdzie do skutku jeśli spółka zbierze 66 proc. akcji.

Na zamknięciu wtorkowej sesji kurs Tety nie zmienił się w stosunku do notowań z poniedziałku. Inwestorzy płacili wczoraj za akcje wrocławskiej firmy 12,70 zł wyceniając ją na 150 mln zł. Z kolei dla Holendrów warta jest 165 mln zł - biorąc pod uwagę cenę jaką proponują za odsprzedanie do poniedziałku walorów polskiej spółki.

We wtorek mocno taniały papiery obu koncernów walczących o informatyczny biznes z Wrocławia. Kurs Unit4 na giełdzie w Amsterdamie spadł o 4 proc., zaś kapitalizacja notowanego w Londynie Sage Group zmniejszyła się prawie o 8 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.