REKLAMA
REKLAMA

Technologie

ZUS frontem do klienta

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomi portal internetowy za pośrednictwem którego petenci będą mogli kontaktować się z instytucją

Budowa Nowego Portalu Informacyjnego jest jednym z głównych zadań wchodzących w skład projektu Platforma Usług Elektronicznych dla klientów ZUS

Foto: Fotorzepa, Dariusz Majgier dm Dariusz Majgier

ZUS ogłosił przetarg na budowę Nowego Portalu Informacyjnego. W serwisie użytkownicy będą mogli korzystać z prostych funkcji, np. znajdować wzory dokumentów dedykowanych do korespondencji z Zakładem ale też z bardziej zaawansowanych. Poprzez stronę internetową (po uwierzytelnieniu) będą mieli dostęp do danych ubezpieczonego, świadczeniobiorcy, płatnika, lekarza czy komornika.

Portal będzie też wypełniał usługi o charakterze transakcyjnym. Użytkownicy, których tożsamość będzie wcześniej weryfikowana, będą mogli tą drogą przesyłać dokumentu do ZUS, rezerwować wizyty w wybranym oddziale czy realizować płatności elektronicznej tzw. "e-przelewy".

Budowa Nowego Portalu Informacyjnego jest jednym z głównych zadań wchodzących w skład projektu Platforma Usług Elektronicznych dla klientów ZUS (PUE). Projekt PUE realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 7 oś priorytetowa Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 19 lutego. Przetarg odbywa się w procedurze przyspieszonej z uwagi na „konieczność pilnego zakończenia postępowania, w terminie umożliwiającym wdrożenie projektu zgodnie z umową, zawartą pomiędzy Władzą Wdrażającą Programy Europejskie a Zamawiającym i uzyskanie dofinansowania ze środków UE”. Portal musi zacząć funkcjonować do 30 września 2011 roku.

Wartość inwestycji przekroczy 20 mln zł (wadium wynosi 0,69 mln zł).

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA