REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Najcenniejszy adres WWW ma... KUKE

Wśród instytucji finansowych najwartościowszy adres internetowy ma firma ubezpieczająca należności eksportowe

Strona internetowa KUKE jest niezwykle popularna za granicą

Foto: www.kuke.com.pl

Ponad 16,5 mln zł jest wart adres internetowy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych – wynika z szacunków portalu [link=http://www.bizinformation.org]bizinformation.org[/link]. KUKE kontrolowana przez Skarb Państwa wyprzedza pod tym względem zarówno wszystkie krajowe komercyjne banki, jak i ubezpieczycieli.

[srodtytul]Skąd fenomen KUKE?[/srodtytul]

Jaka jest przyczyna tak wysokiej wyceny adresu [link=http://www.kuke.com.pl]kuke.com.pl[/link]? Może się to wydawać niezrozumiałe, gdy weźmie się pod uwagę, że pod względem dziennej liczby odsłon strona Korporacja przegrywa z mBank.pl, a pod względem dziennej liczby odwiedzających także ze stroną PKO BP.

Okazuje się jednak, że strona internetowa KUKE jest niezwykle popularna za granicą. Na przykład w rankingu USA zajmuje wysoką 3429. pozycję. Mieści się też wśród 10 tys. najważniejszych adresów WWW. Surfujących po Internecie kieruje na nią aż 5,72 tys. odsyłaczy umieszczonych na innych stronach.

– Tak wysoka pozycja tego ubezpieczyciela w tym rankingu to zapewne zasługa zagranicznych instytucji publicznych – uważa Marcin Mazurek, szef firmy doradczej Intelace Research.

[srodtytul]Klienta trzeba przyzwyczajać[/srodtytul]

Wśród trzech najcenniejszych stron WWW znalazły się, oprócz [link=http://www.kuke.com.pl]kuke.com.pl[/link], adresy [link=http://www.mBank.pl]mBank.pl[/link] oraz [link=http://www.pkobp.pl]pkobp.pl[/link]. – Wysoka pozycja mBanku nie dziwi. Co prawda więcej klientów bankowości internetowej ma PKO BP, ale ci z mBanku są bardziej aktywni w sieci. No i dla nich wizyta na stronie to najwygodniejsza forma kontaktu z tą instytucją – podkreśla Mazurek.

Rzuca się w oczy wysoka, bo 19., pozycja Skandii Życie. Jej strona została wyceniona na 325 tys. zł. Codziennie odwiedza ją średnio ponad 1,5 tys. osób. – To zasługa uruchomienia przez Skandię narzędzia do kontroli zainwestowanych pieniędzy. A także tego, że dystrybuuje produkty tylko przez pośredników, np. banki, co zwiększa ruch na stronie – tłumaczy Mazurek. Podkreśla, że instytucje finansowe, które przyzwyczajają ludzi do korzystania ze swojej strony WWW, zwiększają szanse na pozyskanie i zatrzymanie klientów.

[srodtytul]Widać wydatki na promocję[/srodtytul]

Wysokie pozycje są okupowane przez firmy rozwijające się, które jeszcze nie mają dużych przychodów, ale za to dużo wydają na reklamę. Przykłady? 10. miejsce Alior Banku. Oraz 26. Link4 (ponad 2 tys. wyświetleń dziennie) i 28. Axa Direct (ponad 1600), które to towarzystwa sprzedają polisy głównie przez Internet i telefon. – Wydatki na reklamę są skuteczne. Directy biją na głowę liczbą wejść na stronę niektórych tradycyjnych ubezpieczycieli – podkreśla Mazurek. Na przykład trzecia na rynku majątkowym pod względem przychodów Warta w rankingu stron WWW jest wśród ubezpieczycieli 13.

[link=https://grafika.parkiet.com/gparkiet/134774]Zobacz pełny ranking[/link]

Załączniki

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA