REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Spółka z grupy Naspers ogłosiła wezwanie na akcje Bankier.pl, po cenie 8,70 zł za akcję

Spółka MIH Allegro z grupy medialnej Naspers wezwała do sprzedaży 100% akcji Bankier.pl, wynika z komunikatu UniCredit CA IB, który pośredniczy w transakcji. Cenę jednej akcji ustalono na 8,70 zł. MCI Management poinformowało, że zobowiązało się do sprzedaży swojego pakietu akcji.

"MCI Management z zadowoleniem informuje, że MCI Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, działające w imieniu MCI Private Ventures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zawarło w dniu 9 czerwca 2009 r. umowę dotyczącą zbycia przez MCI 18,4% pakietu akcji Bankier.pl na rzecz MIH Allegro B.V." - czytamy w komunikacie MCI Management.

MIH Allegro to wehikuł inwestycyjny należący do Myriad International Holdings B.V., spółki holdingowej pośrednio zależnej od notowanej na giełdach w Johannesburgu i Londynie, Naspers Limited. Grupa Naspers kontroluje m.in. grupę Allegro oraz GG Network (producenta komunikatora Gadu-Gadu i innych usług Internetowych).

Jednocześnie MIH Allegro ogłosiło wezwanie na wszystkie akcje Bankier.pl.

"W wyniku wezwania, podmiot nabywający akcje zamierza nabyć wszystkie 7.224.345 akcji, co odpowiada 100% kapitału zakładowego spółki, dających łącznie prawo do wykonywania 7.224.345 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, co odpowiada 100% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki" - czytamy w komunikacie. Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli w jego efekcie uda się skupić 4.840.311 walorów Bankier.pl.

Cena jednej akcji została ustalona w wezwaniu na 8,70 zł. We wtorek kurs akcji Bankier.pl wynosił 8,07 zł za akcję.

Datę rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje ustalono na 1 lipca, a ich zakończenia na 30 lipca. Planowana data realizacja transakcji to 4 sierpnia, a ich rozliczenia - 5 sierpnia.

Bankier.pl miał 0,50 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2009 roku wobec 0,66 mln zł zysku przed rokiem.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA