REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Boryszew w końcu błysnął w motoryzacji

Segment pokazał wreszcie dobre wyniki, jednak spółka już teraz jest wyceniana wysoko wobec branży.
Foto: GG Parkiet

Boryszew kilka lat temu postawił na wytwarzanie komponentów dla producentów aut, ale nie udało mu się wypracować trwałej i powtarzalnej rentowności. I kwartał br. okazał się dla segmentu motoryzacyjnego bardzo dobry. W tym okresie zysk operacyjny wyniósł 18,66 mln zł. Sprzedaż wyraźnie wzrosła, biorąc pod uwagę poszczególne kwartały w ostatnich latach. Marża zysku ze sprzedaży podskoczyła do 11,4 proc. wobec 9,8 proc. rok wcześniej. Ostatni raz kilkunastomilionowy dodatni wynik operacyjny segment pokazał w II kwartale 2014 r. Od tego momentu – z wyjątkiem I kwartału 2015 r. – co trzy miesiące ponosił straty (patrz wykres).

Zgoda na podwyżki

Boryszew jest producentem komponentów z tworzyw sztucznych oraz gumowych przewodów do klimatyzacji. Głównym kontrahentem jest Grupa Volkswagen.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA