Handel i konsumpcja

Walczymy o znacznie większą stawkę

Bytom to hit inwestycyjny ostatnich trzech lat. Co będzie dalej? Rozmawiamy z Michałem Wójcikiem, prezesem odzieżowej spółki i zdobywcy Byka w kategorii "Spółka z sWIG80".
Foto: Archiwum

Od marca Bytom mocno obniżył ceny swoich produktów. Z czego to wynika?

To strategiczny ruch wynikający z planowanego zwiększenia skali działalności firmy. Niższe ceny to więcej miejsca na rynku, możliwość dotarcia do większego grona klientów. Chcemy zwiększyć sieć na koniec 2018 r. do 15 tys. mkw. i 120 sklepów z 10,3 tys. mkw. i 97 sklepów na koniec 2015 r. Z tytułu otwarć nowych salonów ma przypaść 2,9 tys. mkw., zaś powiększenia dobrze rokujących sklepów – 1,8 tys. mkw. Średnia powierzchnia wzrośnie do 125 mkw. z obecnych 106 mkw. Pod względem struktury 80 proc. to będą sklepy regularne, 10 proc. outletowe oraz 10 proc. koncepcyjne mające powstać w ośmiu największych miastach Polski. Plan ten opiera się na konkretnych lokalizacjach i miastach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.