Budownictwo

Wyniki grupy i2 Development urosną skokowo

DM BOŚ wycenia akcje na 29,6–35,3 zł i oczekuje mocnego wzrostu zysków w latach 2017–2018.
Foto: GG Parkiet

IPO i2 Development obejmuje 2 mln nowych akcji. Wrocławska spółka poda cenę maksymalną 11 kwietnia i przeprowadzi book building 12 i 13 kwietnia. Spodziewa się pozyskać do 58 mln zł brutto, co implikuje cenę emisyjną na poziomie 29 zł.

Atrakcyjny segment

Analitycy DM BOŚ (jest oferującym) wycenili papiery – uwzględniając nową emisję – na 29,6 zł metodą porównawczą oraz 35,3 zł metodą dochodową. Deweloper działający we Wrocławiu został zestawiony z ogólnopolskimi Dom Development, Robygiem, Ronsonem, Polnordem i J.W. Construction.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.