Firmy

BioMaxima: Wyniki w tym roku również się poprawią

Spółka BioMaxima, działająca w obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej, w 2015 r. zanotowała wzrost wartości sprzedaży eksportowej w ujęciu rocznym o 142 proc.
Foto: GG Parkiet

Tym samym przychody z eksportu stanowią już 23 proc. całości przychodów.

Firma, która jest notowana na NewConnect, dalej szuka nowych rynków zbytu. – Chcielibyśmy zacząć sprzedawać nasze produkty do Turcji, Iranu, Serbii, ale szczególnie interesujące są rynki afrykańskie i bliskowschodnie – mówi Henryk Lewczuk, prezes BioMaximy. Obecnie takie produkty spółki, jak odczynniki do diagnostyki in vitro czy szybkie testy na wykrywanie substancji niedozwolonych w organizmie, sprzedawane są do 40 państw. – Bardzo dobrym posunięciem w 2015 r. była dywersyfikacja rozliczeń w eksporcie. Przychody z Europy rozliczamy w euro, a z pozostałych rynków w dolarach – zaznacza prezes. Biotechnologiczna firma przymierza się również do akwizycji. Jak mówi prezes, przygląda się dwóm polskim spółkom, których roczne przychody sięgają po około 5–6 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.