REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Millennium: Wzrośnie udział w indeksach za granicą

Od poniedziałku liczba akcji Banku Millennium w indeksach obliczanych przez GPW wzrośnie z 418 mln do 605 mln.
Foto: GG Parkiet

To efekt zwiększenia free floatu banku po tym, gdy portugalski BCP, jego główny akcjonariusz, pod koniec marca sprzedał akcje stanowiące 15,4 proc. kapitału Millennium i kontroluje obecnie 50 proc.

O ile w przypadku warszawskich indeksów zmiana wagi nie ma wielkiego znaczenia dla notowań, o tyle w przypadku zagranicznych wskaźników przełożenie na kurs zwykle jest duże. Londyńska firma FTSE w ramach nadzwyczajnej korekty zdecydowała już, że w jej indeksie FTSE Emerging Markets udział Millennium się zwiększy, a zmiany wejdą w życie na zamknięciu sesji we wtorek 14 kwietnia. Zdaniem analityków Trigon DM przełoży się to na około 30 mln zł dodatkowego popytu na akcje Millennium na zamknięciu sesji w dniu rewizji. Decyzja FTSE została ogłoszona 7 kwietnia i od tego dnia kurs banku na GPW wzrósł o prawie 10 proc., do 7,23 zł płaconych w piątek po południu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA