KBC Securities rezygnuje z Polski

KBC Securities ogłosił, że wycofuje się z naszego kraju. Broker nie będzie już prowadził obsługi klientów detalicznych, świadczyć usług market makera i corporate finance oraz zatrudniać analityków.

Publikacja: 26.04.2013 14:08

KBC Securities rezygnuje z Polski

Foto: parkiet.com

KBC Securities w Polsce zatrudniało 95 osób. Jak podano w komunikacie wszyscy pracownicy zostali poinformowani o podjętych decyzjach.

Co się stanie z klientami KBC Securities? Broker zawarł umowę z DM BOŚ na mocy którego możliwy ma być płynny proces przenoszenia aktywów klientów. Cały proces nie będzie wiązał się z koniecznością poniesienia jakichkolwiek kosztów przez klientów.

- Przygotowaliśmy dla klientów KBC Securities specjalną ofertę, która zapewni zachowanie indywidualnych wynegocjowanych warunków, dostęp nie tylko do dotychczas otrzymywanych usług ale dodatkowo znacząco poszerza paletę możliwości inwestycyjnych. Warto dodać, że DM BOŚ zapewnia obsługę również w oddziałach na terenie Polski, gdzie KBC miał swoje placówki, co z pewnością ułatwi klientom płynny transfer i poznanie szczegółów naszej oferty –mówi Radosław Olszewski prezes DM BOŚ.

Na koniec marca KBC Securities miał otwartych prawie 9,5 tys. rachunków maklerskich. DM BOŚ miał ich 55,8 tys.

- Liczymy na to że naszą ofertą zainteresuje się zdecydowana większość inwestorów KBC Securities, zarówno tych aktywnych i wymagających, jaka i klientów zainteresowanych formami inwestycji takimi jak zarządzanie aktywami, fundusze inwestycyjne, IKE, IKZE. W umowie widzimy szansę na umocnienie naszej pozycji na rynku – dodaje Olszewski.

KBC Securities jest już kolejny brokerem, który wycofuje się z Polski. W ostatnich dniach o przeniesienie platformy tradingowej z Warszawy do Londynu poinformował również Credit Suisse Securities.

Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego
Gospodarka
Ludwik Sobolewski rusza z funduszem odbudowy Ukrainy
Gospodarka
„W 2024 r. surowce podrożeją. Zwyżki napędzi ropa”
Gospodarka
Szef Fitch Ratings: zmiana rządu nie pociągnie w górę ratingu Polski
Gospodarka
Czy i kiedy RPP wróci do obniżek stóp?
Gospodarka
Złe i dobre wieści przed COP 28