Trzech ekspertów wskazało po jednej spółce z zagranicznej giełdy, która ich zdaniem warta jest uwagi. Każdy podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.
Kurs akcji spółki General Electric utrzymuje się w górnej części kanału wzrostowego budowanego niemal od początku 2009 r. Wartość walorów holdingu oscyluje teraz w okolicy siedmioletnich maksimów. Przełamanie obszaru w okolicach 30 USD powinno pozwolić na atak na górne ograniczenie kanału wzrostowego, znajdujące się aktualnie w okolicy 33 USD. Z kolei najbliższy poziom wsparcia wypada w okolicach 28,75 USD Warto zauważyć, że inwestorów pozytywnie zaskoczyły zyski kwartalne General Electric, opublikowane w połowie października. Zysk na akcję osiągnął 29 centów przy prognozach na poziomie 26 centów.
Cena akcji, po utworzeniu formacji chorągiewki, wybiła się w górę z zasięgiem do 19,50 euro. Po drodze do tego celu pozostaje jeszcze silny opór pochodzący od szczytu na poziomie 18,45 i 18,94 euro. Przełamanie tego ostatniego pułapu byłoby sygnałem kupna w szerszej ramie czasowej. Przebicie linii trendu spadkowego poprowadzonej przez szczyty czerwca 2014 i maja 2015 r. ma optymistyczną wymowę i może być interpretowane jako zmiana trendu na wzrostowy. Siłę waloru oddaje zachowanie wolumenu obrotu - wzrost towarzyszący dużemu białemu korpusowi (przed wybiciem w górę, wolumen zniżkował, co potwierdza formację trendu), a także zwyżka wskaźnika Akumulacja / Dystrybucja. Wzrost ceny potwierdzają dodatkowo wskazania kupna na wskaźnikach i oscylatorach: MACD, Parabolic, Stochastic oraz ROC. ROC, Stochastic oraz MACD są już nieco wykupione, co stwarza szansę na wystąpienie krótkoterminowej korekty.W technice Ichimoku, cena wyraźnie wybiła się w górę ponad warstwę chmur (świeci zatem słońce, co w tej technice oznacza sygnał kupna).
Podobnie jak we wrześniu, ponownie proponujemy pozycję krótką na spółce Wal-Mart. Kurs jej akcji znajduje się od dłuższego czasu w mocnym trendzie spadkowym, lecz ostatnio doszło do realizacji zysków z pozycji krótkich skutkujących prawie pięciodolarowymi zwyżkami. Takie umocnienie stwarza okazję do zakupu po nowych wyższych cenach. Możemy zaryzykować sprzedaż teraz, w momencie kiedy cena wyrównała niemal zasięg korekty trwającej od sierpnia do października. Można też poczekać ze zleceniem sprzedaży na ewentualne zniżki, które mogłyby dojść do linii trendu spadkowego (niebieska) i jednocześnie do oporu horyzontalnego w okolicach 63 dolarów. Tam sygnał sprzedaży będzie mocniejszy, jednak patrząc na długoterminową słabość tego papieru, jest dyskusyjne czy cena w ogóle tam dojdzie.