Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.
Akcje BMW poddały się presji sprzedażowej mającej źródło w wyprzedaży na światowych giełdach oraz w atmosferze wokół całego sektora samochodowego po aferze VW.
Z punktu widzenia analizy technicznej wykres obrazujący ceny akcji BMW jest w bardzo ciekawym miejscu. Kurs walczy o utrzymanie trendu horyzontalnego i dna z września ubiegłego roku. Układ średnich jest zdecydowanie negatywny. Zejście poniżej pułapu 72 EUR może potwierdzić rozpoczęcie dynamicznego trendu spadkowego, a zasięgiem ruchu mogłoby przynieść zniżkę notowań nawet o 33 EUR. Na razie jednak obserwujemy próby utrzymania się cen akcji ponad poziomem wyznaczonym przez wrześniowe dno.
Przy obecnej cenie, pomimo zanotowanego ostatnio spadku przychodów, raporty Morningstar dostępne na platformie CMC Markets wskazują, że spółka jest nominalnie oraz relatywnie – w stosunku do sektora i akcji niemieckich – niedowartościowana. Z przedstawianych danych warto zwrócić uwagę na szacowany, przyszły wskaźnik Cena/Zysk, który dla BMW wynosi 7,9 wobec 13,3 dla sektora i 12,8 dla wszystkich niemieckich akcji.
W miniony czwartek kurs akcji Facebook'a otworzył się z ponad 10 USD luką wzrostową. Szybko został pokonany poziom oporu w okolicach 105 USD, a następnie historyczne maksima w pobliżu 110 USD. Obecnie akcje spółki nie mają przed sobą żadnych poziomów oporu. W środę po sesji Facebook opublikował wyniki finansowe za IV kwartał 2015 r. Wyniki okazały się jeszcze lepsze, niż prognozy rynkowe. Zysk na akcję był wyższy o 0.11 USD i wyniósł 0,79 USD, a przychody o 470 mln USD, a ponadto wzrosły o ponad 50 proc. w porównaniu z analogicznym kwartałem ub.r.