Zagraniczna Spółka Dnia

Niezbędne rozwiązania

Micron Technology | Raport utrudnia rajd w górę.
Foto: Bloomberg

Notowania Micron Technology, firmy technologicznej produkującej m.in. układy pamięci do komputerów, w ostatnim czasie zanotowały spadki. Wywołał je raport analityków Morgan Stanley, którzy stwierdzili, że powoli podaż nadąża za popytem, jeśli chodzi o produkcję elektronicznych pamięci RAM i DRAM, co oznacza trudną przyszłość dla spółki.

Zdania na ten temat wydają się jednak podzielone. Według ostatniego raportu firmy doradczej IDC liczba sprzedanych komputerów oraz tabletów będzie systematycznie rosła do 2025 r., średnio o 3,2 proc. Rozwojowi Micron Technology ma również sprzyjać zwiększone zapotrzebowanie m.in. na centra danych, telefony wykorzystujące technologię 5G czy zintegrowaną elektronikę (Internet of Things). To właśnie telefony 5G mają być znaczącym motorem sprzedaży, ponieważ wymagają znacznie więcej komponentów marki, przede wszystkim pamięci DRAM.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.