REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Transport

DM BDM bardzo pozytywnie o Enter Air

Analitycy DM BDM wycenili jedną akcje czarterowego przewoźnika na 48,4 zł - wynika z najświeższej rekomendacji.
Foto: Fotorzepa, Robert Bosiacki

"Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do walorów Enter Air i wydajemy zalecenie "kupuj", ustalając cenę docelową na poziomie 48,4 zł za akcję. Wyniki II kwartału 2019 r. były znacznie powyżej naszych oczekiwań i liczymy na dalszą poprawę także w kolejnych kwartałach (z kluczowym III kwartałem 2019 r.). Doceniamy model biznesowy spółki, który jest oparty na współpracy z największymi touroperatorami i stabilne wypłaty dywidend. Zwracamy uwagę na istotne dyskonto względem grupy porównawczej (wzrost wycen po upadku Thomas Cook) oraz na sprzyjające otoczenie makro" - czytamy w raporcie DM BDM.

DM BDM liczy, że w III kwartale Enter Air zwiększy przychody do 704 mln zł, co oznacza 23-proc. przyrost w odniesieniu do tego samego okresu z ubiegłego roku. "Szacujemy, że EBITDA MSSF 16 wyniosła w zakończonym kwartale 153,2 mln zł (MSR 17 = 103,7 mln zł, wzrost o 17 proc. rok do roku). W perspektywie 2019 r. zakładamy, że grupa osiągnie 1,65 mld zł przychodów, około 373 mln zł EBITDA MSSF 16 (około 231 mln zł wg MSR 17, co oznacza wzrost o 45 proc. rok do roku) i 87 mln zł zysku netto. Spodziewamy się, że także 2020 r. przyniesie wzrost wyników" - wskazują analitycy DM BDM. Sprzedaż w 2020 r. ma się ich zdaniem zwiększyć do 1,85 mld zł, EBITDA do 402 mln zł (MSR 17 = 257 mln zł), a zysk netto do 123 mln zł.

DM BDM zakłada, że w kolejnych latach spółka powiększy flotę o 4 maszyny, co na koniec 2023 r. powinno przełożyć się na wzrost łącznej liczby foteli do około 5,9 tys.

Wśród potencjalnych zagrożeń DM BDM dostrzega m.in. spowolnienie otoczenia makro, silną koncentrację bazy klientów, konkurencję rynkową i zmiany cen paliw. "Z ryzyk, które mogą wpływać na popyt turystyczny, a tym samym na wyniki grupy, należy wymienić ataki terrorystyczne, katastrofy naturalne, epidemie oraz katastrofy lotnicze" - czytamy.

Podczas środowej sesji walory Enter Air wyceniane są na 38,1 zł.

Autorem raportu DM BDM jest Adrian Górniak. Powyższa treść jest skrótem rekomendacji DM BDM, rozpowszechnionej 9 października 2019 r. o 14:35. Pełna treść w załączniku.

Załączniki

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA