REKLAMA
REKLAMA

Transport

Trans Polonia: Rosną drogowe przewozy paliw, chemii i asfaltów

Trans Polonia, specjalizująca się w drogowych przewozach paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, liczy w najbliższych kwartałach na dalszą poprawę wyników finansowych.
Foto: materiały prasowe

 

– Wzrost przepływów operacyjnych i kapitału obrotowego netto oraz stabilny stan środków pieniężnych w otoczeniu realizacji inwestycji flotowych to czynniki pozwalające korzystnie oceniać sytuację fundamentalną i bilansową grupy. W ujęciu wynikowym i sprzedażowym liczymy na pozytywne odczyty w II i III kwartale, czyli zwyczajowo najlepszych okresach w branży cysternowych przewozów płynnych surowców i produktów – mówi Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonii.

Do istotnych czynników zewnętrznych wpływających na przychody i zyski firmy należy m.in. zaliczyć wzrost gospodarczy w Polsce i Europie, który powinien się przełożyć na wysokość popytu zgłaszanego na specjalistyczne usługi oferowane przez grupę. Kondycja spółki uzależniona jest też od dynamiki konsumpcji paliw i kontynuacji inwestycji drogowych w Polsce, poziomu cen paliw i kursu euro. Ponadto istotne znaczenie będzie miała realizacja kontraktu zawartego z Lotos Paliwa.

Początek roku był dla Trans Polonii dość udany. W I kwartale grupa kapitałowa zanotowała 55,5 mln zł przychodów, co oznaczało ich wzrost o 11,1 proc. Z kolei zarobek netto był zbliżony do zera wobec niespełna 1 mln zł straty netto poniesionej rok wcześniej. Firma wzrost sprzedaży osiągnęła w każdym segmencie prowadzonej działalności. – W głównych obszarach, jak przewozy paliw i płynnej chemii, odnotowaliśmy istotne wzrosty będące skutkiem podjęcia współpracy z nowymi klientami i jej rozszerzeniem z obecnymi. Cieszą wysokie zwyżki w obszarze logistyki asfaltów w sezonowo słabszym I kwartale – twierdzi Cegielski. Dodaje, że tym bardziej słuszna okazała się decyzja o nabywaniu w dużej skali nowych cystern drogowych do przewozu asfaltów, dzięki czemu spółka może wykorzystać obecną dobrą koniunkturę w budownictwie drogowym.

Giełdowi inwestorzy prawdopodobnie liczyli, że Trans Polonia osiągnie w I kwartale lepsze wyniki od opublikowanych, gdyż we wtorek zareagowali na nie przeceną akcji. Pierwsze transakcje na wtorkowej sesji zawierali walorami spółki po 3,375 zł, co oznaczało spadek kursu o 3 proc. TRF

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA