Transport

PKP Cargo stawia na kontenery

Transport › Grupa kapitałowa coraz intensywniej rozwija kolejowe przewozy towarowe zarówno w kraju, jak za naszą zachodnią i południową granicą. Myśli też o wejściu na rynek ukraiński.
PKP Cargo Foto: Fotorzepa, Bartosz Jankowski

Zarząd PKP Cargo oczekuje w tym roku dalszego mocnego wzrostu przewozów kontenerowych (intermodalnych). W efekcie pod koniec roku mają one stanowić już ponad jedną piątą transportowanych przez grupę ładunków. W pierwszych miesiącach miały one 18-proc. udział w krajowych przewozach.

Firmy zależne

Biznes kontenerowy ma znacznie większy wpływ na wyniki finansowe w zależnej firmie PKP Cargo International, zajmującej się świadczeniem kolejowych usług transportowych na rynkach zagranicznych. Temu podmiotowi zapewnia już przeszło jedną trzecią tzw. pracy przewozowej. PKP Cargo International realizuje regularne połączenia towarowe do słoweńskiego Kopru ze słowackiej Trnavy oraz czeskich miast: Pakov, Karvina i Melnik oraz z powrotem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.