Technologie

Image Power idzie na małą giełdę

Studio w pierwszym kwartale 2021 r. chce zadebiutować na NewConnect. Ma ambitne plany.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Spółka Image Power przeprowadziła w listopadzie prywatną emisję akcji serii E po 30 zł za sztukę, pozyskując 1,6 mln zł. Informuje, że planuje debiut na NewConnect w pierwszym kwartale 2021 roku, przy obecnej wycenie rzędu ponad 46 mln zł.

Pierwsza autorska gra spółki – „Dieselpunk Wars" – zadebiutowała 19 listopada na Steamie. Jeszcze przed premierą Image Power podpisało umowę z firmą HeartBeat Interactive Entertainment, która wyda produkcję na rynku chińskim. W opinii spółki to strategiczna decyzja – według danych Newzoo blisko połowa wydatków na gry wideo pochodzi z Chin i USA. Tymczasem badanie „The Game Industry of Poland 2020" pokazuje, że polskie studia na razie eksportują na rynek chiński stosunkowo niewiele gier – około 10 proc. ich przychodów pochodzi z Azj. Analitycy Niko Partners wskazują, że w 2019 r.  w Chinach było ponad 320 mln graczy pecetowych.

Zarząd duże nadzieje pokłada w „Dieselpunk Wars".

-  Pierwsze wyniki sprzedażowe są zgodne z założeniami, przewidujemy szybki zwrot kosztów produkcji. Oceny graczy na Steam są w większości pozytywne, co dobrze wróży kolejnym produkcjom  -  twierdzi, cytowany w komunikacie  Piotr Figarski, wiceprezes Image Power.

Spółka podpisała już umowę na przygotowanie portu „Dieselpunk Wars" na Switcha. Wersja na konsolę Nintendo zaplanowana została na kwiecień przyszłego roku.

Początki Image Power  sięgają 2012 r., natomiast produkcją gier spółka zajęła się w 2019 r. Wówczas wspólnie z Marcinem Zaleńskim,  obecnie przewodniczącym rady nadzorczej, rozpoczęto współpracę ze spółką  PlayWay.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.