Technologie

Movie Games wchodzi w rynek mobilny

Producent gier mobilnych, który jest częścią Movie Games, rozpoczął ofertę publiczną akcji. W jej ramach wyemituje do 13 tys. akcji serii B o łącznej wartości do 2,5 mln zł. Oznacza to, że za walor spółka chce pozyskać do 192 zł.
Foto: Bloomberg

Środki z emisji zostaną przeznaczone na sfinansowanie prac nad przeniesieniem na platformy mobilne gier od Movie Games. Chodzi konkretnie o symulatory "Drug Dealer Simulator", "Alaskan Truck Simulator" oraz "American Motorcycle Simulator". Spółka zapowiada, że znacza część pieniędzy trafi na pozyskanie użytkowników i marketing. Zapisy potrwają do 10 grudnia.

- Jesteśmy młodą spółką, ale nasz portfel produkcyjny jest bardzo bogaty. Na początku naszej działalności otrzymaliśmy zlecenie na realizację czterech produkcji na platformy Android i iOS. Na przyszły rok mamy zaplanowaną premierę przynajmniej dwóch z nich. Środki od inwestorów pozwolą nam w pełni skoncentrować się na realizacji naszych projektów. Niewykluczone, że również na rozwój własnej marki lub zakup ciekawego projektu z rynku – informuje Kamil Gaworecki, prezes Movie Games Mobile.

Przypomnijmy, że Movie Games rozwija także swoje tytuły w segmencie wirtualnej rzeczywistości. Spółka zawarła umowę ze studiem Iron VR na przeniesienie jej gier, " Lust for Darkness" oraz "Alaskan Truck Simulator", na dedykowane platformy. Prace nad adaptacją rozpoczną się w 2021 r

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.