Technologie

Ten Square Games drożeje

Wrocławska grupa planuje uruchomienie czterech nowych gier w pierwszej połowie 2022 r. Jej zyski za III kwartał były niższe od oczekiwań, ale akcje i tak drożeją.
Foto: materiały prasowe

We wtorek przed południem za walor wrocławskiego studia trzeba zapłacić 360 zł, co oznacza wzrost o ponad 4 proc.

Ten Square Games poinformowało, że planuje uruchomienie czterech nowych gier w pierwszej połowie 2022 r.  - w tym dostosowanej do amerykańskich użytkowników gry sportowej, a także stworzonej przez warszawski zespół gry hybrydowej, w której mają być elementy społeczne. W planach jest też wypuszczenie nowej gry przez włoski Rortos, czyli spółkę która w tym roku została przejęta przez Ten Square Games. Techniczne uruchomienie tytułu „Warplanes" jest zaplanowane na koniec tego roku, a tzw. soft launch (udostępnienie gry na wybranych rynkach)  na pierwszy kwartał 2022 r.  Ten Square Games nie zamierza poprzestać na zakupie Rortosa: zasygnalizowało ponadto, że aktywnie poszukuje kolejnych celów inwestycyjnych.

Wyniki pod lupą

Grupa opublikowała wyniki za III kwartał 2021 r. Wypracowała 24,8 mln zł zysku netto, czyli o 58 proc. mniej niż przed rokiem. Wynik był niższy od średniej z prognoz analityków. Natomiast skorygowana EBITDA (była o ponad jedną czwartą niższa niż przed rokiem) jest zgodna z oczekiwaniami. Przychody wyniosły 148 mln zł i były o 17,5 proc. niższe niż przed rokiem i o kilka procent niższe od oczekiwań rynku.

Płatności od graczy „Fishing Clash" (flagowy tytuł TSG)  lekko spadły w III kwartale: o około 0,6 mln zł do 114,4 mln zł. Z kolei w przypadku „Hunting Clash" płatności poszły w dół o 2,3 mln zł do 28 mln zł.

Spółka podkreśla, że „Fishing Clash" z sukcesem zadebiutowało w Chinach, osiągając około 1,2 mln pobrań w pierwszych trzech miesiącach obecności na tym rynku. Dzięki bliskiej współpracy z jednym z największych lokalnych wydawców, NetEase, gra jest dostępna w chińskim iOS, a obecnie wchodzi na Bilibili and Momoy (pierwsze z wielu lokalnych platform streamingowych Androida). TSG podkreśla, że efektem pierwszych kampanii pozyskiwania chińskich użytkowników jest miejsce w gronie TOP3 najczęściej pobieranych i TOP10 najbardziej dochodowych gier sportowych na iOS.

„Stabilny kwartał w płatnościach odnotował także Hunting Clash, i to pomimo znacząco niższych nakładów marketingowych. Dalsze wzmocnienie zespołu gry pozwoli jej osiągnąć dojrzałość w ciągu najbliższych sześciu do dziewięciu miesięcy" – informuje zarząd.

Kurs z potencjałem

Tymczasem na rynek trafił najnowszy raport analityczny DM BDM, który zaleca zakup walorów z ceną o 53 proc. wyższą od aktualnej rynkowej.

„W ostatnim czasie spółka zakończyła przegląd opcji strategicznych i obniżyła o 8 proc. EBITDA na 2021 r. w ramach programu motywacyjnego. Od tamtego momentu kurs akcji stracił ponad 30 proc., a jej kapitalizacja zmniejszyła się o ponad miliard zł. Uważamy jednak, że ostatnia przecena była zbyt głęboka i aktualne poziomy cenowe nie oddają odpowiednio wartości spółki" – czytamy w raporcie. Analitycy przypominają również, że zarząd cały czas dysponuje mandatem do przeprowadzenia buy backu.

Kapitalizacja Ten Square Games wynosi obecnie 2,6 mld zł. Kilka miesięcy temu była rzędu 4 mld zł. W ciągu ostatnich 12 miesięcy spadła o 40 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.