Technologie

PGS Software: fundusze zwierają szyki

NN OFE, OFE PZU i TFI Allianz zawarły porozumienie w sprawie wspólnego głosowania i niezbywania akcji.
Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek

Akcjonariusze, którzy zawarli porozumienie, posiadają łącznie prawie 4 mln akcji, stanowiących nieco ponad 14,1 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do 9,81 proc. głosów na walnym zgromadzeniu informatycznej spółki.

Przedmiotem zawartego porozumienia jest „(...) zobowiązanie się stron do prowadzenia wspólnie, w sposób trwały, polityki zmierzającej do zwiększenia wartości spółki oraz wartości posiadanych przez strony akcji, w szczególności poprzez formułowanie wspólnych żądań zwołania walnego zgromadzenia, a także zobowiązanie się wobec pozostałych stron porozumienia do niezbywania akcji PGS Software do dnia 31 marca 2022 r. za wyjątkiem sprzedaży walorów po cenie nie niższej niż 18 złotych za sztukę w ramach wezwania na sprzedaż 100 proc. Akcji".

Przypomnijmy, że w PGS trwa wezwanie, ogłoszone przez firmę Xebia Consultancy . Oferowana cena to 15,75 zł - przy czym dwóch akcjonariuszy (Infinitas FIZ AN oraz Presto FIZ AN, posiadających łącznie 64 proc. akcji spółki dających 75 proc. głosów, to fundusze za którymi stoją założyciele spółki, Wojciech i Paweł Gurgulowie) sprzedadzą swoje walory po 14,3 zł. Zapisy w wezwaniu rozpoczęły się 26 sierpnia i potrwają do 29 września. Czwartkową sesję notowania PGS Software rozpoczęły od wzrostów. Przed godz. 10 kurs rośnie o 3,5 proc. do 16,5 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.