REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

Agora: Wniosek do UOKiK w przygotowaniu

Zarząd Agory, wydającej „Gazetę Wyborczą" i prowadzącej sieć kin Helios, zdecydował w środę, że zrealizuje opcję zakupu pozostałych 60 proc. udziałów w Eurozecie, nadawcy Radia Zet, oraz że wystąpi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z wnioskiem o zgodę na przejęcie tego pakietu.
Foto: materiały prasowe

Giełdowa spółka zastrzegła, że „podjęcie decyzji o zamiarze wykonania opcji nie jest równoznaczne z wykonaniem, ani nie powoduje po stronie spółki obowiązku wykonania opcji call". To zaś, czy koncern wykona opcję, zależy od decyzji UOKiK.

Kiedy urząd ją ogłosi, jest trudne do przewidzenia. Po tym, jak właściciel Radia Zet ogłosił wybór inwestora dla stacji, UOKiK informował, że wszczął postępowanie sprawdzające, czy – w związku z uzyskanymi uprawnieniami – Agora nie powinna była wystąpić o zgodę na przejęcie kontroli.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA