Technologie

Nowe gry trafią wkrótce na rynek

Końcówka roku to dla branży okres żniw i czas wzmożonej liczby premier. Sprawdzamy, które studia wkrótce zaprezentują nowe tytuły. Czy to pomoże ich notowaniom?

15 września w Azji debiutuje „Green Hell” Creepy Jaru, którego prezesem jest Krzysztof Kwiatek .

Foto: materiały prasowe

Wkrótce na rynek trafi też gra Render Cube, zarządzanego przez Damiana Szymańskiego

Foto: materiały prasowe

Największa tegoroczna premiera z Polski, czyli „Dying Light 2" Techlandu, zadebiutuje 7 grudnia. Zanim to nastąpi, na rynek trafi również wiele mniejszych gier. Niektóre już w najbliższym czasie.

Premierowa środa

All in! Games, którego szefem jest Piotr Żygadło.

Foto: materiały prasowe

Na 15 września zaplanowano premierę gry studia Creepy Jar „Green Hell" w wersji na PlayStation 4 na rynku japońskim. Tytuł będzie też prezentowany na cyfrowej edycji Tokyo Game Show 2021 pod koniec września. Środowa premiera w Japonii została połączona z wydaniem gry w pozostałych państwach regionu – Hongkongu, Malezji, Singapurze, Korei Południowej, Tajlandii oraz na Tajwanie. Zarząd giełdowej spółki podkreśla, że PlayStation 4 należy do najpopularniejszych konsol w Azji, a w samej Japonii liczba sprzedanych egzemplarzy wynosi ponad 9 mln sztuk, podczas gdy łącznie na całym świecie jest to około 115 mln. Zdaniem prezesa Krzysztofa Kwiatka grę może czekać po raz kolejny okres wzmożonej popularności. „Green Hell" zadebiutowało w formule wczesnego dostępu w sierpniu 2018 r., a premiera pełnej wersji odbyła się we wrześniu 2019 r. Sukces gry wywindował notowania Creepy Jaru do rekordowego poziomu ponad 1,2 tys. zł, ale od kilku miesięcy dominuje podaż (zdaniem analityków akcje są niedowartościowane). We wtorek kurs spadał o 1 proc. do 730 zł.

Również na 15 września zaplanowano premierę gry „Gas Station Simulator" od DRAGO entertainment. Studio jest notowane na NewConnect. We wtorek jego akcje również taniały: po południu o 4 proc., do 43 zł.

Kolejne produkcje

Na 23 września zaplanowano natomiast premierę gry „Medieval Dynasty" studia Render Cuber. Gra jest od września 2020 r. w fazie wczesnego dostępu i może się pochwalić bardzo dobrymi opiniami: obecnie odsetek pozytywnych na portalu Steam wynosi 91 proc. Gra już pomaga wynikom studia: w 2020 r. wypracowało ono 7,5 mln przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł. Render Cube przeprowadził w tym roku dwie oferty publiczne akcji, których łączna wartość wyniosła 16,8 mln zł. Teraz szykuje się do wejścia na małą giełdę.

Natomiast debiut ma już za sobą Madmind Studio, które weszło na NewConnect kilka dni temu. Spółka znana jest z horroru „Agony". Za niespełna miesiąc – 5 października – wypuści na rynek jeszcze bardziej kontrowersyjną produkcję, grę „Succubus", która zgromadziła na liście życzeń wyższą liczbę osób niż „Agony" w analogicznym okresie przed premierą.

Z kolei końcówka września będzie ważna dla All in! Games (wydawca) oraz The Farm 51 (producent), ponieważ 28 września na rynek trafi gra „Chernobylite" w wersji konsolowej. Zadebiutuje na PlayStation 4 oraz Xbox One (na komputerach PC wystartowała 28 lipca).

To tylko przykłady zbliżających się premier. Na GPW i NewConnect w sumie notowanych jest niemal 70 studiów i praktycznie co kilka dni na rynek trafiają nowe produkcje.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.