Technologie

Atende: Roszady w grupie

Zarząd Atende zdecydował o wydzieleniu działalności integracyjnej.
Foto: materiały prasowe

Podział nastąpi poprzez przeniesienie zorganizowanych części przedsiębiorstwa do spółek zależnych. W Atende pozostanie natomiast część obecnej działalności operacyjnej związana z usługami oraz składniki materialne i niematerialne związane z funkcjami zarządczymi. Giełdowa spółka argumentuje, że celem podziału jest wzmocnienie i przyspieszenie rozwoju działalności integracyjnej. Zakończenie prac nad podziałem planowane jest na II kwartał 2022 r.

14 września Atende miało opublikować raport za I półrocze (do czasu zamknięcia tego wydania gazety nie trafił na rynek). Z kolei w środę zarząd opowie o dalszych planach grupy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.