Technologie

Roszady w grupie Atende

Zarząd zdecydował o rozpoczęciu procesu wydzielenia działalności integracyjnej do nowych spółek zależnych.

Marcin Petrykowski, prezes Atende

Foto: materiały prasowe

Podział nastąpi poprzez przeniesienie zorganizowanych części przedsiębiorstwa na spółki zależne. W Atende pozostanie natomiast część obecnej działalności operacyjnej związana z usługami oraz składniki materialne i niematerialne związane z funkcjami zarządczymi dla grupy Atende (wraz z udziałami w spółkach zależnych).

Zakończenie procedury podziału planowane jest na drugi kwartał 2022 r. Giełdowa spółka informuje, że celem podziału jest wzmocnienie i przyspieszenie rozwoju działalności integracyjnej.

Atende działa w sektorze nowych technologii. We wtorek przed południem kurs akcji spada o prawie 2 proc. do 5,1 zł. Dziś spółka opublikuje raport za pierwsze półrocze 2021 r. (pod koniec maja sygnalizowała już, że może wypracować w drugim kwartale niższe wyniki rok do roku w związku z opóźnieniem realizacji projektów z powodu nieterminowych dostaw), a jutro podczas konferencji prasowej zarząd omówi wyniki i opowie o dalszych planach grupy. Jej wycena na giełdzie, przy obecnym poziomie notowań, sięga 190 mln zł.

Kilka miesięcy temu w spółce doszło do zmian kadrowych. Główny akcjonariusz i prezes Atende, Roman Szwed przeszedł do rady nadzorczej, a nowym prezesem został Marcin Petrykowski.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.