REKLAMA
REKLAMA

Technologie

PGS Software: Inwestycje w rozwój

Niespełna 3-proc. wzrostem notowań zareagowały w środę akcje PGS Software na publikację raportu półrocznego.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Wyniki są lepsze niż w analogicznym okresie zeszłego roku, ale zarząd studzi entuzjazm. Sygnalizuje, że w IV kwartale mogą nadal spadać przychody, jakie spółka osiąga od swojego największego klienta.

Natomiast pozytywny wpływ na rezultaty informatycznej grupy powinny mieć zrealizowane inwestycje w eksport. Obecnie w spółce sprzedażą zagraniczną zajmuje się jedenaście osób wobec zaledwie czterech na koniec 2018 r. Nowe osoby pozyskały dla spółki już pierwsze projekty, ale nie podano, ile ich było. Zarząd podkreśla, że jeszcze wyraźniejsze efekty tych inwestycji będą widoczne pod koniec 2019 r. i w kolejnych kwartałach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA