Technologie

iFirma: Pandemia weryfikuje projekty

W oczekiwaniu na premierę OctoCRM.
Foto: materiały prasowe

Spółka kierująca swoje usługi księgowości internetowej oraz biura rachunkowego do mikro- i małych firm zaliczyła zadowalające I półrocze 2020 r., o czym świadczą zwiększone o niemal 14 proc., do 11,7 mln zł, przychody oraz nieznaczny spadek zysku do 0,8 mln zł.

W dużej mierze za osiągnięty wzrost przychodów względem analogicznego okresu ubiegłego roku odpowiadał serwis internetowy oraz biuro rachunkowe iFirma – to właśnie one wygenerowały niemal 11 mln zł sprzedaży. Na spadek zysku największy wpływ miało zwiększone o 14 proc. względem 2019 r. zatrudnienie, przez co więcej środków przeznaczono na pensje dla pracowników oraz składki z tytułu ubezpieczeń społecznych. Wzrosły również koszty reklamy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.