REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Orange testuje 5G i chce rozmów o warunkach aukcji

W przededniu startu konsultacji aukcji częstotliwości 5G Orange Polska proponuje rozmowy o dodatkowych warunkach dla jej uczestników. Ruszył z testami na większą skalę.
Foto: Adobestock

Polscy operatorzy szykują się do dyskusji na temat warunków aukcji 5G, czyli częstotliwości z zakresu 3,4–3,8 GHz. Zanim ruszy, potrzeba nadal wielu informacji.

Wybory cezurą czasową

W miniony piątek prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację tzw. megaustawy, czyli zbioru przepisów ułatwiających realizację inwestycji w sieci szerokopasmowego dostępu do internetu. Jeden z jej zapisów przewiduje, że rozporządzenie o normach promieniowania elektromagnetycznego (PEM) wydawać będzie minister zdrowia w porozumieniu z ministrem cyfryzacji. Obecne rozporządzenie w tej sprawie obowiązuje do końca roku. Operatorzy mobilni nie od dziś liczą, że normy te w Polsce zostaną zliberalizowane.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Odbierz 50% rabatu
na miesięczną eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA