Technologie

Idą zmiany w prawie

„Nastawienie Polaków do pola elektromagnetycznego i nowych technologii" zatytułowany jest raport Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji zrzeszającej m.in. operatorów telekomunikacyjnych.
Foto: Adobestock

Został on oparty o badanie Kantar Media i Katolicki Uniwersytet Lubelski i poszerzony o wnioski pracowników naukowych zarówno tej uczelni, jak i kilku innych. Badacze sprawdzali wiedzę i opinie Polaków nt. emisji pola elektromagnetycznego (PEM) i technologii (głównie 5G).

Badano m.in. również, czy Polacy będą używać 5G w przyszłości i co może zmienić ich nastawienie do budowy masztu telekomunikacyjnego w pobliżu miejsca zamieszkania. Instalacje sieci komórkowych często napotykają na opór społeczny. Autorów badania zaniepokoiło, że ponad 40 proc. badanych nie wie, co mogłoby zmienić ich nastawienie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.