REKLAMA
REKLAMA

Technologie

R22. Rosną zyski, będzie dywidenda

Lekkim wzrostem zareagowały w czwartek notowania R22 na publikację dobrych wyników za miniony rok obrotowy, zakończony 30 czerwca. Przedstawiciele zarządu zasygnalizowali, że spółka w ciągu kilku najbliższych dni przedstawi politykę dywidendową oraz rekomendację wypłaty. Zapowiada też dalszą poprawę wyników.

Kapitalizacja R22 wynosi 285 mln zł. Prezesem i akcjonariuszem spółki jest Jakub Dwernicki.

Foto: materiały prasowe

– Chcemy utrzymać obecne tempo wzrostu. W ciągu dwóch lat zamierzamy podwoić skalę biznesu, co możliwe jest dzięki rozwojowi organicznemu i przejęciom na kolejnych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Jakub Dwernicki, prezes R22.

W IV kwartale roku 2018/2019 grupa podpisała umowy przejęcia trzech spółek rumuńskich, dzięki czemu umocniła się tam na pozycji lidera, osiągając prawie 25 proc. udziału w segmencie hostingu i domen. Przejęła też wicelidera rynku chorwackiego. – Trwają rozmowy w sprawie kolejnych akwizycji – mówi prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA