Technologie

Handel sprzętem IT ma dobre perspektywy

Zdalna praca i nauka, zwrot w kierunku rozrywki online, e-handel – to wszystko pomaga branży.
Foto: Adobestock

Prognozy dla świata i Polski zakładają, że rynek IT w tym roku się skurczy. Spadki są prognozowane również w przypadku sprzętu. Jednak z drugiej strony na rynek napływają informacje o wydźwięku pozytywnym. Wiele wskakuje, że 2020 r. dla niektórych dystrybutorów IT będzie rokiem żniw.

Asbis i AB pod lupą

Świetnymi wynikami za I półrocze pochwalił się już Asbis. Prawdopodobnie III kwartał też będzie miał udany, bo w samym lipcu jego sprzedaż wzrosła rok do roku aż o 32 proc. Bardzo dobrze zapowiada się też IV kwartał, który w tej branży jest okresem żniw.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.