Technologie

Senat: zapisy o 5G usunięte

Obradujący w czwartek i piątek Senat wprowadził zmiany w nowelizacji tzw. megaustawy, czyli zbiorze przepisów ułatwiających inwestycje w sieci szerokopasmowego dostępu do internetu.
Foto: Adobestock

Po dyskusji i dwukrotnych obradach dwóch komisji senackich (infrastruktury oraz samorządu i administracji państwowej) senator PiS Arkadiusz Grabowski, przedstawiając wspólne stanowisko komisji, zarekomendował senatorom przyjęcie dwóch bloków poprawek.

Pierwszy wprowadza większe rekompensaty dla nadawców telewizyjnych za zwolnienie pasma 700 MHz na rzecz usług komórkowych (potencjalnie 5G). Pierwotnie – zgodnie z nieoczekiwaną poprawką wprowadzoną przez posłów – nadawcy mogli ubiegać się o obniżenie o 50 proc. kosztów rezerwacji częstotliwości w ramach rekompensat. Poprawka senacka zwiększa tę pulę do 80 proc. kosztów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.