Technologie

Ovid Works: debiut był, a jakoby go nie było

Od czasu piątkowego debiutu handel papierami studia nie może ruszyć. Kiedy notowania się zrównoważą?
Foto: Bloomberg

Ovid Works od 31 lipca  jest notowany na NewConnect. Do obrotu wprowadzono już istniejące akcje, debiut na giełdzie nie był związany z emisją nowych walorów. Podczas pierwszej sesji chętnych do zakupu akcji spółki było tak wielu, że handel  nie mógł ruszyć. Również wczoraj notowań nie udało się zrównoważyć. We wtorek  sytuacja się nie zmieniła. Przed południem teoretyczny kurs otwarcia wynosi 7,8 zł, co oznacza 315-proc. zwyżkę w stosunku do kursu odniesienia.

Ovid Works jest 373. spółką notowaną na rynku NewConnect – był piątym debiutantem na tym rynku w 2020 r. Spółka jest znana z gry  „Interkosmos" – wydała ją w 2017 r. i była to pierwsza produkcja VR studia (zostało założone w 2015 r.). Gra zebrała 91 proc. pozytywnych recenzji na platformie Steam.

W tym roku na rynek trafi kolejna flagowa gra Ovid Works – „Metamorhosis". Jej premiera odbędzie się w przyszłym tygodniu: 12 sierpnia. To gra  inspirowana powieściami Franza Kafki, przede wszystkim „Przemianą", „Procesem" oraz „Zamkiem". Ovid Works pracuje także nad grą Nemesis: Distress oraz Interkosmos 2: Falling Star. Obie będą miały premiery w 2021 r.

Podczas ostatnich debiutów obserwowaliśmy podobną sytuację jak w przypadku Ovid Works   - notowania długo nie mogły ruszyć. Tak było na przykład z Gaming Factory, które w lipcu zadebiutowało na rynku głównym GPW.  Debiut odbył się w czwartek 23 lipca, a pierwsze transakcje zawarto dopiero następnego dnia.

Powiązane artykuły