REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Zawieszenie notowań Gaming Factory. Znamy powód

W związku z żądaniem zgłoszonym przez KNF zarząd GPW postanowił zawiesić obrót papierami niedawnego debiutanta.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Jak poinformowało nas biuro prasowe GPW, chodzi o nieprzekazanie przez spółkę do publicznej wiadomości raportu kwartalnego w terminie określonym przepisami. Informacja ta znajduje potwierdzenie w komunikacie opublikowanym przed chwilą przez KNF.

„ Powodem skierowania żądania zawieszenia obrotu jest brak przekazania raportu kwartalnego za pierwszy kwartał 2020 r." – czytamy w komunikacie Komisji. Podkreśla ona, że raport kwartalny i skonsolidowany raport kwartalny przekazuje się jednocześnie, w dniu określonym przez emitenta w raporcie bieżącym, nie później jednak niż 60 dni od zakończenia kwartału roku obrotowego, którego dotyczy. Dalej KNF pisze, że zgodnie z rozporządzenia Ministra Finansów z 7 kwietnia 2020 roku wspomniany wyżej termin przedłużony został o 60 dni (z powodu pandemii). „W związku z tym spółki obowiązane były do przekazania do publicznej wiadomości raportów kwartalnych za pierwszy kwartał 2020 r. do dnia 29 lipca 2020 r." – czytamy w komunikacie KNF.

Gaming Factory zadebiutowało na rynku głównym GPW 23 lipca. Wcześniej spółka przeprowadziła ofertę akcji o wartości ponad 21,3 mln zł. Redukcja zapisów w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 89 proc. Cenę emisyjną ustalono na 15,5 zł za akcję, czyli na poziomie ceny maksymalnej. Podczas debiutu chętnych do zakupu akcji było tak dużo, że handel nie mógł ruszyć. W kolejnych dniach popyt i podaż zrównoważyły się na poziomie znacząco przewyższającym cenę akcji z IPO. W czwartek kurs rynkowy wyniósł 27,6 zł (spadek o ponad 18 proc.).

W wyniku oferty publicznej Gaming Factory pozyskało ponad 17 mln zł na rozwój, a akcjonariusze sprzedali część posiadanych akcji o wartości około 4,3 mln zł.

Około 70 proc. wpływów z emisji Gaming Factory ma przeznaczyć na produkcję gier, a pozostałe środki na marketing i działania związane z ich wydawaniem. Strategia zakłada również rozszerzanie kanałów dystrybucji gier na kolejne platformy - PlayStation Store, Microsoft Store, GOG, platformę VR. Druga połowa roku będzie dla studia kluczowym momentem. Do sprzedaży trafi wtedy około 10 tytułów jego autorstwa.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA