REKLAMA
REKLAMA

Technologie

CD Projekt rusza ze skupem akcji

Producent gier rozpoczyna skup akcji własnych za maksymalnie 250 mln zł. Potrwa on do 19 sierpnia.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Zarząd CD Projektu został uprawniony do przeprowadzenia skupu akcji własnych przez walne zgromadzenie, które odbyło się 28 lipca. Uchwalono wtedy, że cena nabycia papierów nie może być niższa od 1 zł za akcję i nie wyższa niż 500 zł za akcję (obecny kurs rynkowy to nieco ponad 400 zł). Akcje będą nabywane na rynku notowań giełdowych GPW, w wyniku składania zleceń maklerskich, w tym transakcji pakietowych. Skup będzie trwał od 30 lipca do 19 sierpnia. Jego celem jest zaoferowanie walorów osobom uprawnionym w ramach programu motywacyjnego, uchwalonego przez walne zgromadzenie w 2016 r.

Kapitał zakładowy CD Projektu dzieli się na 96,12 mln akcji. Wtorkowe walne zgromadzenie upoważniło zarząd spółki do skupu maksymalnie 516,7 tys. sztuk. Akcje własne zostaną nabyte od akcjonariuszy w zamian za cenę sprzedaży płatną przez spółkę wyłącznie z kwoty zgromadzonej w kapitale rezerwowym.

„Spółka nie może w dniu sesyjnym nabywać akcji własnych w liczbie większej niż 20 proc. średniego dziennego wolumenu obrotu akcjami" – czytamy w treści uchwały.

Na koniec 2019 r. grupa zrealizowała cele wynikowe i rynkowe programu motywacyjnego na lata 2016-2021. W programie przyznano wtedy 5,535 mln uprawnień do objęcia akcji.

CD Projekt jest największą, krajową spółką na GPW. Obecnie kapitalizacja studia wynosi 38,5 mld zł. Wtorkowe WZ decydowało też o uchwaleniu nowego programu motywacyjnego na lata 2020-2025, ale nie udało się przegłosować uchwały dotyczące emisji warrantów, niezbędnych do realizacji tego programu. Spółka ma zaproponować w najbliższym czasie skorygowaną uchwałę (bez jej podjęcia studio nie będzie mieć narzędzi do realizacji programu motywacyjnego).

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA