REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Herkules chce pieniędzy od Nokii

Drży w posadach konsorcjum budujące system łączności dla kolei. Odpowiedzialny za budowę wież Herkules Infrastruktura domaga się odszkodowania od lidera. Lider myśli o zmianie składu.
Foto: materiały prasowe

Herkules Infrastruktura (HI), spółka zależna giełdowej firmy wieżowej Herkules, wystąpił z roszczeniami przeciwko Nokii, liderowi konsorcjum budującego na zlecenie PKP PLK system łączności GSM-R. Tymczasem, jak nas informuje PKP PLK, Nokia rozważa zmianę składu konsorcjum. Zapewnia przy tym, że budowa systemu idzie dobrze.

44,2 mln zł za nieprzewidziane koszty

HI oczekuje od Nokia Solutions and Networks (z grupy fińskiej Nokii) prawie 44,2 mln zł odszkodowania i przedstawił te oczekiwania na tzw. komitecie zarządzającym we wtorek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA