REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Telekomy na GPW znowu zyskują. Teraz przez Orange Love

Akcjonariusze Orange Polska i Play Communications mogą mówić o kolejnej udanej sesji na GPW. Po podwyżkach cen planów mobilnych podwyżkę widać w konwergentnym Orange Love.
Foto: Adobestock

Kurs akcji Orange Polska rośnie dziś najsilniej na tle innych firm z WIG20. W najlepszym momencie walor telekomu kosztował już 7,27 zł o prawie 12 proc. więcej niż w poniedziałek.
Drożeją znowu także akcje Playa i Cyfrowego Polsatu.

Według Pawła Puchalskiego, szefa analityków w Santander BM, powodem zachowania inwestorów jest opublikowana dziś przez Orange informacja o wprowadzonych właśnie atrakcyjniejszych pod względem zawartości konwergentnych pakietach usług Orange Love, z których jeden kosztuje o 10 zł więcej niż poprzednik. To właśnie element wzrostu cen interesuje inwestorów giełdowych najbardziej.

Warto zwrócić uwagę, że dzień wcześniej w jednym bloku właściciela zmieniło 2,68 mln akcji Orange Polska (0,4 proc. wszystkich), a średnia cena za walor wyniosła 6,5 zł.

Według agencji Bloomberg, przez miesiąc od 17 maja do 16 czerwca za największe obroty na akcjach Orange odpowiadali klienci Citigroup Global Markets, Domu Maklerskiego PKO BP oraz Morgana Stanley’a.

Jak podsumowuje na naszą prośbę biuro prasowe Orange Polska, zmiany objęły wielkość pakietów gigabajtów w planie mobilnym w ramach Orange Love oraz szybkość internetu światłowodowego.

„Zwiększyliśmy szybkość światłowodu, a najniższa jego prędkość to teraz do 300/50 Mb/s (zamiast do 100/10). Kolejne prędkości to do 600/100 Mb/s (zamiast do 300/30) oraz do 1 Gb/s/ 300 Mb/s (zamiast do 1/100). Pakiety telewizyjne i inne części składowe oferty nie uległy zmianie" – podało biuro.

Ceny pakietów wyglądają następująco:

Foto: parkiet.com

Podane ceny dotyczą umowy Orange Love na 24 miesiące, z rabatem za e-fakturę (5 zł) i zgodę marketingową (5 zł). Nie zawierają opłaty aktywacyjnej 49,99 zł.

Dodatkowo Orange Polska podniósł średnią efektywną cenę najtańszego abonamentu za dostęp światłowodowy z około 55 zł do około 60 zł.
„Dotychczas Orange Światłowód w prędkości do 100 Mb/s kosztował przez pierwszy rok 39,99 zł miesięcznie, a drugim 69,99 zł. To dawało średni koszt 54,99 zł, przy umowie na 24 miesiące. Obecnie Orange Światłowód do 300 Mb/s przez cały czas trwania umowy kosztuje 59,99 zł miesięcznie” – informuje biuro prasowe.

Po planach mobilnych (abonamentach telefonicznych przeznaczonych dla posiadaczy smartfonów) to już kolejny element oferty Orange Polska, gdzie widać tendencję do powolnego podnoszenia cen przy jednoczesnym poszerzaniu oferty (tzw. strategia „more for more").

Należy mieć na uwadze, że T-Mobile Polska w dalszym ciągu nie przedstawił zapowiadanej od dawna oferty konwergentnej, obejmującej stacjonarny dostęp do Internetu z wykorzystaniem infrastruktury Orange, Inei i Nexery. Telekom nie zdradza obecnie terminu jej wprowadzenia.

Thomas Lips, członek zarządu T-Mobile Polska odpowiadający za technikę, który rozstaje się ze spółką jesienią, podczas spotkania z dziennikarzami tydzień temu zapewnił, że zamierza ogłosić ofertę zanim odda stanowisko następcy. Do zmiany ma dojść 16 września.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA