Technologie

Analiza techniczna: kurs Playa przełamał psychologiczną barierę

Kurs akcji Play Communications przełamał dzisiaj psychologiczną barierę 25 zł. Telekomunikacyjna spółka notuje kolejną udaną sesję. Analitycy wskazują jednak na możliwość realizacji zysków przez inwestorów.
Foto: parkiet.com
Foto: parkiet.com

Play Communications, drugi co do wielkości operator telefonii komórkowej w Polsce, notuje kolejną udaną sesje. Po piątkowym wzroście o 3,41 proc., do 24,90 zł, dzisiaj kurs rośnie o kolejny 1 proc., przebijając pułap 25 zł. Wolumen obrotu akcjami spółki jest przy tym sporo większy niż w ostatnim czasie, a w piątek był zaskakująco duży, ponieważ przekroczył swoją średnią z ostatnich 20 sesji.

Analityk Piotr Neidek z Domu Maklerskiego mBanku wskazuje na przyczyny tak dobrych notowań spółki:

„Akcje Play Communications coraz lepiej radzą sobie z oporami zarówno tymi lokalnymi jak i średnioterminowymi. Na szczególną uwagę zasługuje wolumen, który od początku wzrostowej fali, zapoczątkowanej pod koniec ubiegłego roku, wspiera notowania akcji. W poniedziałek kurs przełamał psychologiczną barierę 25 zł, otwierając sobie drogę w stronę 26,72 zł – poziomu związanego z czerwcowym szczytem 2018 r. Od południa kluczowy wydaje się poziom obrony 20,50 zł, ściśle powiązany z dzienną dwusetką – długoterminową średnią kroczącą wspierającą dalszą aprecjację. Zagrożeniem dla byków ma prawo okazać się formacja kanału wzrostowego, w ramach którego porusza się kurs od początku bieżącego roku, mianowicie w poniedziałek ceny ponownie dotarły do jego górnego ograniczenia, co ma prawo zachęcić do realizacji lokalnych zysków".

Na notowania Playa pozytywnie wpłynął komunikat zarządu o wypłacie dywidendy za 2018 r. Spółka chce przeznaczyć na ten cel 368,2 mln, co dałoby 1,45 zł na akcję. Poziom ten wpasował się w oczekiwania rynku. Wypłata jednak zmalała z dotychczasowych 65-75 proc. skonsolidowanych wolnych przepływów pieniężnych do 40-50 proc. przepływów. Spółka uzasadnia tę zmianę planami dużych inwestycji w rozwój swojej sieci oraz chęcią szybszego obniżenia poziomu zadłużenia.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.