Technologie

Cyfrowy Polsat: Pakiety telewizyjne teraz też w internecie

Zaostrza się konkurencja o abonenta pakietu usług. W kwietniu z nową propozycją oferty konwergentnej wyjdzie na rynek T-Mobile Polska.
Foto: materiały prasowe

Zaproponować ma w pakiecie usługi mobilne, światłowód i telewizję. Tym samym na rynku pakietów łączących usługi stacjonarne i mobilne będzie już trzech ogólnopolskich graczy. Pierwsi dwaj: Orange Polska i Cyfrowy Polsat, nie zasypiają gruszek w popiele.

Orange Polska uelastycznił ofertę światłowodowego dostępu i oferuje ją teraz także bez umowy długoterminowej. Z kolei Grupa Cyfrowy Polsat rozszerzyła właśnie ofertę o IPTV, czyli przeniosła pakiety płatnej telewizji satelitarnej do sieci.

Aby skorzystać z IPTV Cyfrowego Polsatu, trzeba dysponować odpowiednio szybkim łączem stacjonarnego dostępu wykupionego w Netii lub w Plusie, który korzysta z jej infrastruktury. Najciekawsze jest jednak to, że Cyfrowy Polsat oferuje rozwiązanie abonentom dostępu do internetu Orange Polska. Telekom ten nie chciał w poniedziałek komentować oferty Cyfrowego Polsatu.

Jak mówi Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu, reprezentowana przez nią firma korzysta z dostępu do infrastruktury Orange Polska, ale na innych zasadach niż T-Mobile Polska. Z jakiej konkretnie usługi dawnego monopolisty korzysta Cyfrowy Polsat – Zomer nie zdradza.

Według grupy Polsat pakiety dla IPTV nie różnią się zbytnio od tych, które znają już abonenci satelitarnej platformy, choć, jak zastrzega Zomer, drobne różnice mogą się zdarzyć.

Ceny pakietów zaczynają się od 20 zł, a kończą na 120 zł miesięcznie. Najtańszy pakiet z kanałami Polsat Sport Premium to koszt 50 zł miesięcznie.

Aby skorzystać z IPTV Cyfrowego Polsatu, trzeba posiadać dekoder EVOBOX IP produkowany przez spółkę zależną – InterPhone Service.

Według Cyfrowego Polsatu jego IPTV wymaga łącza 8 Mb/s (na dekoder). We- dług Urzędu Komunikacji Elektronicznej takie łącza stanowią około 75 proc. wszystkich.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.