REKLAMA
REKLAMA

Technologie

XTPL na fali

Technologiczna spółka podała informację o realizacji kolejnego, komercyjnego zmówienia. Jej notowania zyskują dziś rano kilkanaście procent.

Filip Granek, założyciel i prezes XTPL

Foto: materiały prasowe

XTPL w środę rano jest liderem wzrostów na rynku głównym GPW. Po godz. 9 akcje drożeją o 13 proc. do 80 zł. Spółka zrealizowała kolejną dostawę nanotuszu opracowanego w swoich laboratoriach. Podkreśla, że jej klient  działa na rynku wyświetlaczy, a także w kilku innych perspektywicznych dla giełdowej spółki sektorach zaawansowanej elektroniki, co istotnie zwiększa pole dla potencjalnej współpracy.

- Nasz kolejny klient wytwarza m.in. urządzenia na linie produkcyjne dedykowane dla branży wyświetlaczy. To międzynarodowy koncern z siedzibą główną w regionie EMEA. Zakup nanotuszu przez partnera, z którym prowadzimy rozmowy na temat wdrożenia naszej technologii przybliża spółkę do komercyjnego wejścia na rynek zaawansowanej elektroniki – mówi, cytowany w komunikacie Filip Granek, prezes XTPL.

Spółka informuje, że jej nanotusze są interesujące dla producentów z kilku sektorów przemysłu, ponieważ wykazują innowacyjne właściwości fizyko-chemiczne i pozwalają osiągać bardzo dobre rezultaty jeśli chodzi o precyzję druku.

XTPL nie podało nazwy podmiotu, z którym współpracuje. Tłumaczy to koniecznością zachowania poufności.

W ostatnich miesiącach XTPL informowało o podpisaniu kolejnych porozumień z takimi firmami jak BOE (globalny lider rynku wyświetlaczy) czy HPK oraz Cowin – producentami urządzeń do naprawy defektów dla LG Display, CSOT czy Tianma.

Kapitalizacja XTPL wynosi obecnie 135 mln zł. 12 miesięcy temu notowania były dwukrotnie wyżej.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA