Technologie

XTPL na fali

Technologiczna spółka podała informację o realizacji kolejnego, komercyjnego zmówienia. Jej notowania zyskują dziś rano kilkanaście procent.

Filip Granek, założyciel i prezes XTPL

Foto: materiały prasowe

XTPL w środę rano jest liderem wzrostów na rynku głównym GPW. Po godz. 9 akcje drożeją o 13 proc. do 80 zł. Spółka zrealizowała kolejną dostawę nanotuszu opracowanego w swoich laboratoriach. Podkreśla, że jej klient  działa na rynku wyświetlaczy, a także w kilku innych perspektywicznych dla giełdowej spółki sektorach zaawansowanej elektroniki, co istotnie zwiększa pole dla potencjalnej współpracy.

- Nasz kolejny klient wytwarza m.in. urządzenia na linie produkcyjne dedykowane dla branży wyświetlaczy. To międzynarodowy koncern z siedzibą główną w regionie EMEA. Zakup nanotuszu przez partnera, z którym prowadzimy rozmowy na temat wdrożenia naszej technologii przybliża spółkę do komercyjnego wejścia na rynek zaawansowanej elektroniki – mówi, cytowany w komunikacie Filip Granek, prezes XTPL.

Spółka informuje, że jej nanotusze są interesujące dla producentów z kilku sektorów przemysłu, ponieważ wykazują innowacyjne właściwości fizyko-chemiczne i pozwalają osiągać bardzo dobre rezultaty jeśli chodzi o precyzję druku.

XTPL nie podało nazwy podmiotu, z którym współpracuje. Tłumaczy to koniecznością zachowania poufności.

W ostatnich miesiącach XTPL informowało o podpisaniu kolejnych porozumień z takimi firmami jak BOE (globalny lider rynku wyświetlaczy) czy HPK oraz Cowin – producentami urządzeń do naprawy defektów dla LG Display, CSOT czy Tianma.

Kapitalizacja XTPL wynosi obecnie 135 mln zł. 12 miesięcy temu notowania były dwukrotnie wyżej.

Powiązane artykuły