REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

WSA uchylił decyzję fiskusa. Kurs Action wystrzelił

Wojewódzki Sąd Administracyjny uwzględnił skargę wniesioną przez giełdowego dystrybutora i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej. Inwestorzy rzucili się do zakupu akcji.
Foto: Bloomberg

W środę po południu Action jest liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. Za jego walor trzeba zapłacić 3,88 zł, co oznacza 44-proc. zwyżkę w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Zwyżką jest reakcją na pozytywną informację, jaka napłynęła dziś ze spółki.

„W dniu dzisiejszym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uwzględnił skargę wniesioną przez spółkę i uchylił w całości decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie z dnia 14 marca 2018 r. a sprawa przekazana została do ponownego rozpoznania" – czytamy w komunikacie.

Wartość przedmiotu sporu jest niebagatelna: to ponad 36,6 mln zł plus odsetki. Spółka poinformowała też, że powyższe rozstrzygnięcie zapadło w sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług za styczeń i luty 2013 r. Całość kwestionowanej kwoty była objęta rezerwą utworzoną w ciężar wyniku roku 2016.

Action jest dystrybutorem IT. Od sierpnia 2016 r. jest w sanacji. Kluczową przyczyną wszczęcia procesu restrukturyzacyjnego były - niekorzystne dla spółki - decyzje urzędów skarbowych.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA