REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

Telekomunikacja. Inwestycje w akcje dostawców usług łączności relatywnie bezpieczne

WIG-telekom, indeks akcji operatorów telekomunikacyjnych notowanych w Warszawie, zachowuje się lepiej niż indeksy wielu innych branż i szerokiego rynku. Podczas gdy WIG20 przez miesiąc stracił 22 proc., to WIG Telekom – 11 proc., z czego w poniedziałek około 5 proc. W podobnym tempie topniały kursy Orange Polska, Playa, Cyfrowego Polsatu czy Netii.
Foto: Adobestock

Dominik Niszcz, analityk Raiffeisen Centrobanku, jest zdania, że epidemia dla wielu sektorów jest dużo groźniejsza niż dla telekomów. – Myślę, że obecna sytuacja jest negatywna dla telekomów, ale wyprzedaż równie mocna, jak indeksów jest nieuzasadniona – mówi. Z kolei Paweł Puchalski, analityk Santander Biuro Maklerskie, uważa, że operatorzy mogą wyjść z epidemii obronną ręką.

– Bardzo silnie rośnie skłonność firm do organizacji telekonferencji. Można się też spodziewać większego zainteresowania droższymi abonamentami obejmującymi większe pakiety transmisji danych. Z drugiej strony, gdyby problemy z produkcją i dostawami z Chin miały potrwać dłużej, należałoby rozważyć ryzyko spadku sprzedaży (i marż) urządzeń konsumenckich, takich jak smartfony. Szacuję, że dla pojedynczego operatora w skali kwartału mogłoby to oznaczać marżę niższą o kilkanaście do niskich kilkudziesięciu milionów złotych – mówi Paweł Puchalski, analityk Santander Biuro Maklerskie, pytany o szanse i ryzyka, które niesie koronawirus operatorom telekomunikacyjnym notowanym na warszawskiej giełdzie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA