Technologie

Synerga.fund połączy się z ALL IN Games

Spółka notowana na NewConnect zajmująca się do tej pory technologiami blockchain podpisała list intencyjny w sprawie połączenia z ALL IN Games, firmą działającą na rynku wydawniczym gier komputerowych.
Foto: Adobestock

– Wejście w branżę gier komputerowych otworzy przed nami nowe możliwości i pozwoli efektywnie wykorzystać nasz status spółki publicznej do rozwoju bardzo mocnego podmiotu – mówi Tomasz Wykurz, prezes Synergi.fund.

Planowanie połączenie ma polegać na przeniesieniu majątku spółki ALL IN Games na rzecz Synergi.fund w zamian za nadanie dotychczasowym udziałowcom spółki przejmowanej akcji Synergi. Obie spółki przeprowadzają proces due diligence, a dokument o wstępnym porozumieniu mają podpisać 29 marca.

ALL IN Games funkcjonowało wcześniej jako Alin Group. Dzięki działalności spółki gry uzyskują wsparcie marketingowe i finansowe. Tytuły, za jakie odpowiedzialne jest ALL IN, to m.in. „Destructive Creations", „PolyAmorous", „The Knights of Unity" oraz „Fort Triumph". W tym roku ALL IN planuje wydać co najmniej sześć gier.

– Potencjał nadchodzących produkcji jest bardzo wysoki, a pierwsze premiery są planowane już w drugim kwartale tego roku. Filozofia oraz model biznesowy ALL IN! GAMES powinny pozwolić na osiągnięcie znaczącej pozycji rynkowej w branży gier komputerowych w Polsce – podsumował Wykurz.

W lutym Synerga.fund zmieniła strategię rozwoju i zdecydowała o inwestycjach w rynek gier. Spółka liczy, że będzie mogła wykorzystać swoje kompetencje i know-how głównych akcjonariuszy posiadających doświadczenie w branży.

Kurs akcji spółki Synerga.fund wynosił w środowy poranek wynosił 5 groszy, o 1 grosz więcej niż na wtorkowym zamknięciu. Kapitalizacja wynosiła 13,7 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.