REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Games Operators chce zadebiutować w kwietniu

Spółka z grupy giełdowego PlayWaya ruszyła z ofertą. Jej wartość może sięgnąć 36 mln zł. Czym debiutant kusi inwestorów?

Bartłomiej Gajewski jest prezesem i wiodącym akcjonariuszem studia Games Operators.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Trudna sytuacja, jaką ostatnio obserwujemy na giełdach, nie zniechęciła firmy Games Operators. W środę ruszyło jej IPO. – Wysoka zmienność na rynkach nie będzie mieć wpływu na przebieg oferty – uważa Arkadiusz Bociąga, reprezentujący oferującego Santander Bank Polska.

Premiera na horyzoncie

Games Operators będzie 12. spółką z branży gier notowaną na rynku głównym oraz 39., uwzględniając również NewConnect. Jeśli chodzi o wartość rynkową, to na razie trudno się w tej kwestii wypowiadać, bo nie wiadomo jeszcze, po jakiej cenie sprzedawane będą akcje – maksymalna wynosi 28,5 zł. Przy uwzględnieniu tego właśnie poziomu i obecnej liczby akcji otrzymujemy wycenę rzędu 145 mln zł. Jeśli dodamy pulę walorów nowej emisji (250 tys. sztuk), to wycena rośnie do nieco ponad 152 mln zł. Z naszych szacunków wynika, że (biorąc pod uwagę medianę kapitalizacji, bo średnią mocno zaburza wycena CD Projektu) plasowałoby to debiutanta mniej więcej pośrodku zestawienia spółek z branży gier notowanych na GPW. Zdecydowanie wyżej wyceniane są CD Projekt, TSG, PlayWay czy 11 bit studios, natomiast dużo niżej takie firmy, jak T-Bull, Artifex Mundi czy Vivid Games.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA